Moją ulubioną przeglądarką internetową jest :
Firefox
Firefox
Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika.




Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego.
Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacją chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe.
Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket.
Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatkówużytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

Wyróżniamy również inne przeglądarki , takie jak :
Google chrome

Wyróżniamy również inne przeglądarki , takie jak :
Google chrome
Chrome jest zupełnie darmową przeglądarką stworzoną przez firmę Google. Charakteryzuje ją minimalistyczny interfejs, oszczędność miejsca, a także duża szybkość działania i wczytywania stron internetowych. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, a zarazem dzięki wsparciu dla dodatków możliwe jest łątwe rozszerzenie funkcjonalności tego programu.






Funkcjonalność
hoć Google Chrome wydaje się skromne, oferuje wiele różnych funkcji. Podstawy to możliwość przeglądania stron w kartach, czy blokowania wyskakujących okien. Interesującą funkcją przeglądarki od Google jest możliwość przemieszczania kart pomiędzy wieloma oknami przeglądarki lub stworzenie nowego okna, specjalnie dla danej karty. Użytkownik ma możliwość przypięcia karty do pasku kart. Dzięki temu karta wyświetlana jest jako pojedyncza ikona (bez tytułu strony). Przypięte karty są uruchamiane automatycznie wraz z przeglądarką aż do czasu, gdy użytkownik nie zdecyduje się ich odpiąć.
Przeglądarka zawiera również wygodny pasek do tłumaczenia treści stron zintegrowany z Google Translate. Pasek pojawia się automatycznie gdy przeglądana strona nie jest w języku polskim. Chrome posiada również zintegrowany menadżer pobierania plików i menadżer importu ustawień z konkurencyjnych przeglądarek. Każda karta ze stroną uruchomiona jest w osobnym procesie i odizolowana od reszty przeglądarki, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo. W podobny sposób pracują również rozszerzenia oraz wtyczki, dzięki czemu awaria jednego z komponentów przeglądarki nie będzie skutkowała zawieszeniem się całego programu. W Google Chrome znajdziemy również tryb Incognito, dzięki któremu użytkownik może bezpiecznie przeglądać strony bez zapisywania historii i bez śledzenia.
Przeglądarka oferuje również bardzo rozbudowaną synchronizację obejmującą zakładki, historię, zapisane hasła, dodatki, a także ustawienia. Dzięki zintegrowanemu systemowi profili możliwe jest wykorzystywanie przeglądarki przez wiele osób i przełączanie się między nimi. Kolejny atut Chrome to obsługa tzw. drukowania w chmurze: aplikacja rozpoznaje drukarki podłączone do komputera, a następnie pozwala na ich użycie np. z poziomu telefonu komórkowego, o ile jesteśmy zalogowani do konta Google. Przeglądarka ta pozwala na uruchamianie gier, jak również funkcji zdalnego pulpitu z innych urządzeń.
Rozszerzenia
Chrome pozwala na korzystanie z rozszerzeń, które dodają do niego nowe funkcje. Użytkownikom oddany został katalog rozszerzeń (Chrome Web Store), w którym znaleźć można dodatki odpowiadające za sprawdzanie poczty, blokowanie reklam, integrację z np. Facebookiem, czy obsługę kalendarza. Dostępne są ponadto całe osobne aplikacje jak choćby lista zadań Wunderlist, komunikator Hangouts, terminale, klient sieci IRC i inne. Wygląd przeglądarki dostosowuje się do w systemu operacyjnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik użył dodatkowych motywów dostępnych w katalogu.
Test przeglądarek internetowych
Zobacz, jak Google Chrome wypadł w naszym teście przeglądarek internetowych. Uwzględniał on zarówno wydajność aplikacji, jej funkcjonalność jak i zgodność z nowoczesnymi technologiami internetowymi.
Internet Explorer
Internet Explorer
Internet Explorer 11 to kontynuacja kierunku zmian, które zostały wytyczone przy premierze poprzedniej wersji przeglądarki. Na pierwszy rzut oka od IE10 różni ją niewiele, bo interfejs graficzny pozostał praktycznie taki sam. Kluczową cechą jest bowiem prędkość działania — program skraca czas renderowania stron i szybciej reaguje na dotyk.
Oprócz tego ważną zmianą w nowej wersji przeglądarki Microsoftu jest przerzucenie obliczeń związanych z renderowaniem obrazów JPG na procesor graficzny, dzięki czemu IE11 może być pod tym względem nawet o 30 proc. szybszy od poprzedniej wersji. Dodatkowo pojawiło się pełne wsparcie dla WebGL, standardu dla trójwymiarowej grafiki webowej. Twórcy nie zapomnieli też o optymalizacji silnika JavaScriptu, którego wydajność w stosunku do poprzedniej wersji zwiększyła się o ok. 9 procent. Nie zabrakło również wsparcia dla standardu ECMAScript 6 (wraz z ECMAScript Internationalization API v. 1.0). Ponadto IE11 obsługuje W3C Resource Priorities, technologię pozwalającą wskazywać, które elementy stron internetowych powinny zostać pobrane w pierwszej kolejności.
Internet Explorer 11 spełnia wymagania HTML5 dotyczące odtwarzania multimediów. Przeglądarka radzi sobie z płynnym dostosowywaniem jakości odtwarzanego filmu do przepustowości łącza, wyświetlaniem napisów czy wyświetlaniem zabezpieczonych plików wideo bez dodatkowych wtyczek. Program został także zoptymalizowany pod kątem współpracy z wyszukiwarką Bing, dzięki czemu może renderować strony-wyniki wyszukiwań w tle i wyświetlać je natychmiast po kliknięciu.


I

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz